BrainMax MOOD BOOSTER

Novinka
Značka: BrainMax
799 Kč / ks
Skladem, ihned k odeslání
Můžeme doručit do:
23.5.2024

13 vědecky ověřených látek pro dobrou náladu, duševní rovnováhu, mentální jasnost a klid. Obsahuje standardizované extrakty z bylin, včetně třezalky tečkované, která je vysoce ceněnou bylinou pro své uklidňující účinky. Taktéž obsahuje extrakt z bazalky posvátné, která podporuje adaptaci na stresBrainMax Mood Booster je vhodný pro ty, kteří propadají pocitům smutku, nedostatku motivace, roztržitému jednání a těm, kteří potřebují podpořit koncentraci a přesto si zachovat pocity klidu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdy dochází k duševním potížím?

Kromě sociálních a genetických faktorů, můžeme propadat pocitům smutku, úzkostí, nebo depresím vlivem nerovnováhy neurotransmiterů v mozku. Neurotransmitery jsou chemické látky, které přenášejí signály mezi nervovými buňkami v mozku a ovlivňují různé aspekty našeho duševního stavu a chování. Jedním z hlavních neurotransmiterů spojených s náladou je serotonin. Nízká hladina serotoninu může vést k depresi, úzkosti a pocitům smutku. Další důležitý neurotransmiter je dopamin, který je spojen s odměnou, motivací a pocity štěstí. Kromě serotoninu a dopaminu mohou další neurotransmitery, jako je například noradrenalin, GABA a glutamát, hrát roli v regulaci nálady a emočního stavu. Nerovnováha těchto neurotransmiterů může také přispět k výskytu depresivních a úzkostných stavů.

Co se děje když máme špatnou náladu?

Když máme špatnou náladu, může to zásadně ovlivnit naše chování a sociální interakce. Naše myšlení se stává pesimističtějším a reagujeme citlivěji na negativní komentáře nebo situace. Často se uzavíráme do sebe a snižujeme frekvenci komunikace s ostatními, což může vést k nedorozuměním a pocitu osamělosti. Tato nálada může také ovlivnit náš výkon v práci nebo škole, protože se můžeme cítit méně motivovaní a mít nižší schopnost soustředit se. Taktéž se nám zhoršují vztahy s nejbližšími, protože nereagujeme na pozitivní podněty a můžeme propadat výbušnému chování.

Dobrá nálada, uklidnění a snížení napětí

BrainMax MOOD BOOSTER je komplex navržený pro podporu nálady, snížení napětí, klid, relaxaci, mentální soustředění a motivaci bez pocitu roztěkání. Kombinuje sílu přírodních extraktů a esenciálních nutričních látek pro podporu duševní rovnováhy.

Co ovlivňuje naši náladu a kdy propadáme pocitům smutku?

Serotoninu se také přezdívá hormon štěstí. Jedná se o neurotransmiter, který ovlivňuje to, jaký způsobem zpracováváme své emoce, protože je zodpovědný za přenos signálů v mozku. Jednoduše bychom jej mohli popsat jako typ neurotransmiteru zodpovědného za regulaci nálady, spánku, apetitu a dalších funkcí v lidském těle. Jeho optimální hladina se u nás projeví dobrou náladou, dostatkem motivace a energie pouštět se do věcí v plné síle. Serotonin v nás vzbuzuje pocity důležitosti a naopak jeho nedostatek může způsobit to, že se cítíme ustaraní, depresivní, ale také se může objevit obsesivní chování nebo poruchy spánku. Jeho produkce je závislá na tryptofanu, vitamínu B6 a B3.

Standardizovaný extrakt z třezalky tečkované pro emoční rovnováhu a spánek

Třezalka tečkovaná je oblíbená bylina známá pro své účinky proti stresu a podporu duševního zdraví. Obsahuje aktivní látky hypericin a hyperforin, které působí na chemické procesy v mozku a pomáhají stabilizovat náladu. Její užívání se doporučuje v období zvýšeného psychického napětí a stresu, protože pomáhá obnovit duševní rovnováhu a zlepšit kvalitu spánku.

S-adenosylmethionin (SAMe)

S-adenosylmethionin (SAMe) je látka, kterou tělo přirozeně produkuje z aminokyseliny methioninu ve spojení s adenosintrifosfátem (ATP). SAMe hraje klíčovou roli v mnoha biologických procesech, včetně tvorby, opravy a udržování buněčných membrán, jakož i ve výrobě neurotransmiterů.

Komplex vitamínů B pro podporu nervového systému

Vitamíny B6, B12, folát a niacin patří do vitamínů skupiny B. Jsou nezbytné pro udržení zdraví nervového systému a hrají klíčovou roli v tvorbě myelinu. Izolačního materiálu, který obklopuje nervová vlákna a zajišťuje rychlý přenos nervových signálů. Proto jsou vitamíny skupiny B nezbytné k nastolení duševní rovnováhy.

Extrakt z bazalky posvátné standardizovaný na 2% kyseliny ursolové

Bazalka posvátná, známá také pod názvem tulsi nebo svatá bazalka, je považována v Indii za jednu z nejposvátnějších rostlin a je hluboce zakořeněná v mnoha hinduistických tradicích. Tradičně se používá k posílení imunity, úlevě od stresu a zlepšení celkové vitality a zdraví. Jde o adaptogenní bylinu, která pomáhá tělu adaptovat se na stres a zvyšovat odolnost vůči stresovým faktorům. Adaptogeny podporují rovnováhu v těle tím, že normalizují fyziologické funkce, které mohou být narušeny stresem. Díky tomuto mechanismu stres lépe zvládáme.

L-Theanin ze zeleného čaje pro lepší soustředění 

L-Theanin je jedinečná aminokyselina, která se přirozeně vyskytuje v zeleném čaji (Camellia sinensis). Díky této látce zelený čaj podporuje relaxaci a duševní bdělost. Příjemně nakopne k mentálnímu i fyzickému výkonu a efektivně chrání před stresem. Pokud jste citlivější na účinky kofeinu a na kávu či yerbu reagujete roztěkanou myslí, L-theanin ze zeleného čaje je výborný pomocník. Pomáhá zmírnit některé z negativních účinků kofeinu, jako jsou podrážděnost nebo nervozita a více podpoří schopnost soustředění. To vše bez pocitu roztěkanosti.

Folát pro normální psychickou činnost

Folát je klíčový pro produkci neurotransmiterů, což jsou chemické látky, které přenášejí signály mezi nervovými buňkami. Patří sem neurotransmitery jako serotonin, dopamin a noradrenalin, které se podílí na regulaci nálady, emocí a kognitivních funkcí. Folát navíc pomáhá regulovat funkci hypothalamu, hypofýzy a nadledvin, což jsou klíčové části nervového systému odpovědné za reakci na stres. Má rovněž vliv na kognitivní funkce jako je paměť a mentální ostrost. Aby byla suplementace kyseliny listové skutečně efektivní, musí být v aktivní formě. Jde o formu, kterou dokáže naše tělo okamžitě využít. Folát je aktivní pro tělo nejlépe využitelná forma vitamínu B9Methyl folát je na rozdíl od kyseliny listové v našem těle využit bez ztrát a potíží. 

Dávkování

2 kapsle jednou denně. 

Upozornění: 

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku, pokud to nenařídí lékař. Kvůli třezalce mohou vysoké dávky (trojnásobné a vyšší) způsobit v případě vyšší intenzity slunečního záření fotosenzibilitu. Je známo, že třezalka tečkovaná interaguje s antidepresivy, perorálními antikoncepcemi, imunisupresivy, antikoagulancii, léky proti záchvatům, chemoterapeutiky a dalšími léky na předpis a volně prodejnými léky. Pokud užíváte některý z těchto léků, neužívejte tento doplněk stravy bez konzultace se svým lékařem. Není určeno pro těhotné a kojící ženy. Nepoužívejte tento výrobek s alkoholickými nápoji. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Balení: 90 rostlinných kapslí
Složení: Třezalka tečkovaná extrakt 0,3% hypericinu, L-Tryptofan, GABA, S-adenosyl-L-methionin (SAMe), extrakt z bazalky posvátné (min. 2% kyseliny ursolové), L-theanin, taurin, kyselina pantotenová (jako D-panthotenát vápenatý), vitamin B3 (nikotinamid), vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Quatrefolic® glukosaminová sůl - z toho 5-Methyltetrahydrofolát (aktivní forma kyseliny listové), vitamin B12. Rostlinná kapsle na bázi HPMC. Bez obsahu balastních látek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

BrainMax je česká společnost specializující se na výrobu doplňků stravy a potravin s pozitivními účinky na zdraví. Při vývoji jejich doplňků stravy je kladen důraz na vědecky ověřený přístup a využívání surovin nejvyšší kvality pro dosažení maximální účinnosti těla. V oblasti výroby potravin je firma BrainMax zaměřena na udržitelný původ surovin, což zajišťuje nejen kvalitu potravin, ale také prospěšné účinky pro tělo.

Zvolení BrainMax může poskytnout podporu zdraví s důrazem na kvalitu a vědecky ověřené postupy.