BrainMax Prenatal Complex

Novinka
Značka: BrainMax
932 Kč
Skladem, ihned k odeslání (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Multivitamínový komplex obsahující 30 ověřených látek pro zdravý vývoj miminka. Obsahuje biologicky aktivní vitamíny, minerály a živiny pro nastávající i novopečené maminky.

Všechny živiny v komplexu jsou zastoupeny ve snadno vstřebatelných aktivních formách, čímž je zajištěn pozitivní efekt na organismus před těhotenstvím, během těhotenství i během kojení. V jednom produktu najdete vše, co je důležité pro správný vývoj miminka a pohodový průběh těhotenství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Není vitamín jako vitamín

Během těhotenství a kojení se zvyšují výživové požadavky žen, protože tělo musí zvládnout růst a vývoj plodu a později také výživu novorozence bez ztrát pro matku. Navíc v prvním trimestru může docházet k nevolnostem, a proto je žádoucí výživu podpořit vhodným a kvalitním doplňkem stravy. Na trhu existuje mnoho produktů obsahující různé formy vitamínů. Syntetické formy vitamínů tělo nejprve musí v játrech přeměnit, aby mohly být využity. To je proces s nejistým výsledkem, a proto se vitamíny nemusí dobře vstřebat. Nejlepší jsou bioaktivní formy vitamínů, které tělo bez ohledu na zdravotní stav vždy dobře využije. Proto jsme v naší formuli pro nastávající a novopečené maminky použili jen a pouze bioaktivní formy vitamínů.

Vyřešili jsme výživu za vás

BrainMax Prenatal Complex je speciální formule vitamínů a minerálů v biologicky aktivních formách, které je schopno tělo okamžitě využít. Třemi kapslemi doplníte všechny důležité vitamíny, minerály a živiny, které jsou klíčové pro správný vývoj miminka a klidný průběh těhotenství.

 • Chelátové formy minerálů - železo a hořčík, které nezatíží trávicí trakt a snadno se vstřebávají.
 • Lipozomální vitamín C s 95% vstřebatelností.
 • Přírodní vitamín A pro bezpečnější užívání.
 • Jód z organického kelpu pro správnou produkci hormonů štítné žlázy.
 • BIO acerola pro její antioxidační schopnosti.
 • Patentovaná nejlepší forma vitamínu K2 spolu s D3 pro lepší vstřebávání vápníku.
 • Bioaktivní kyselina listová ve formě methylfolátu pro podporu vývoje neurální trubice.
 • Aktivní formy vitamínů B.

Patentovaná nejlepší forma vitamínu K2 spolu s D3

Vitamín D3 je klíčový pro zdravý vývoj kostí, protože pomáhá tělu vstřebávat a využívat vápník i fosfor. Vitamín K2 pak zajišťuje, že vápník je správně využíván v kostech a zubech a zároveň zabraňuje jeho usazování v cévách. Je důležitý taktéž pro tvorbu osteokalcinu. Proteinu, který je nezbytný pro mineralizaci kostí, aby byly zdravé a silné. Na rozdíl od běžných forem vitamínu K2, které v těle vydrží jen 1,5 hodiny, vitamín K2 MK7 all-trans K2VITAL®DELTA zůstává v těle aktivní až 78 hodin, což umožňuje nepřetržitou výživu kostí.

Proč je v těhotenství důležitá kyselina listová ve formě methylfolátu

Kyselina listová je klíčovou živinou nejen v těhotenství, ale i několik měsíců před plánovaným otěhotněním. Podílí se na buněčném růstu a dělení, syntéze, opravy DNA a výrazně snižuje riziko rozštěpu neurální trubice. Zvýšený příjem kyseliny listové by měl začít již 3 měsíce před početím a poté v průběhu celého těhotenství. V multivitamínech se obvykle vyskytuje ve formě syntetické kyseliny listové, která je těžko metabolizována. Aby bylo doplňování kyseliny listové skutečně efektivní, musí být ve formě, kterou dokáže naše tělo okamžitě využít. Neaktivní formy musí být totiž nejdříve přeměněny, neboli methylovány játry, aby se staly aktivními a tělo je mohlo využít.

Aktivní forma kyseliny listové = methylfolát

Celý proces přeměny kyseliny listové na aktivní formu methyl folátu má na starost enzym methyltetrahydrofolát reduktáza (MTHFR). Avšak dle odhadů 30-50% populace nedokáže z kyseliny listové methylfolát vytvořit.

Liposomální vitamín C s 95% vstřebatelností!

Vitamin C je základním stavebním kamenem imunitního systému, ale je také nezbytný pro růst tkání, vstřebávání železa a struktury cév. Běžné formy vitamínu C střevní bariéru překonávají jen s velkými obtížemi a proto se vstřebá do krevní plazmy pouze asi 8% vitamínu C. Naše speciální formule pro těhotné obsahuje lipozomální vitamín C, který je zapouzdřen v nanočásticích zvaných liposomy, které jsou vyrobeny z přírodního slunečnicového lecitinu. Díky tomu dokáží projít skrz stěnu tenkého střeva a dostat se do krevního řečiště. Vstřebatelnost lipozomálního vitamínu C je až 95% a je tak nejlepším možným řešením, jak doplnit vitamín C beze ztrát.

Podpora správného vývoje mozku díky CDP Cholinu

CDP cholin je aktivní forma cholinu, který je klíčový pro syntézu fosfolipidů v mozkových buňkách, což je zásadní pro správný vývoj mozku miminka. Narozdíl od formy bitartrát dokáže prostoupit hematoencefalickou bariéru, což umožňuje přímý vliv na mozkové funkce. CDP-cholin (citikolin): Je známo, že má vyšší biologickou dostupnost s efektivnějším přeměněním na cholin ve tkáních, zejména v mozku. Některé zdroje naznačují, že biologická dostupnost CDP-cholinu může být až 90 % nebo více, v závislosti na tom, jak je měřena (například přímý dopad na mozkové tkáně versus systémová absorpce). Pomáhá zajistit, že nervové buňky mají dostatek stavebních bloků pro optimální růst a vývoj. Citikolin podporuje produkci acetylcholinu, což je důležité pro zdravou komunikaci mezi nervovými buňkami jak u matky, tak u miminka.

Vysoce vstřebatelný horčík bisglycinát

Hořčík je nezbytný minerál, který hraje klíčovou roli ve více než 300 enzymatických reakcích v těle. Během těhotenství je hořčík zásadní pro správný růst a vývoj plodu, pomáhá při tvorbě silných kostí a zubů, reguluje hladiny cukru a krevního tlaku, což je zvláště důležité v tomto období, kdy tělo ženy prochází významnými fyzickými změnami. Podporuje lepší spánek a přispívá k uvolnění svalů, což je klíčové pro ženy trpící křečemi v nohách, k čemuž dochází v pozdějších fázích těhotenství.

Aktivní formy vitamínu B

Těhotenství zvyšuje energetické potřeby těla, aby podpořilo růst plodu. Vitamíny skupiny B, jako jsou B6 a B12, jsou zásadní, protože pomáhají proměňovat jídlo v energii, což je během těhotenství klíčové pro udržení vitality. Tyto vitamíny jsou nejúčinnější ve své aktivní formě, kterou tělo může ihned využít. Naše speciální formule pro těhotné a kojící ženy obsahuje tyto aktivní formy vitamínu B, které jsou rychle využívány tělem, podporují zdravý vývoj neurologických funkcí dítěte a pomáhají snižovat nevolnost v prvním trimestru.

Až 25% těhotných žen trpí nedostatkem železa

Během těhotenství je dostatek železa klíčový pro zdravé zásobení kyslíkem miminka. Až čtvrtina těhotných žen zažívá nedostatek železa, což může vést k anemii - stavu, kdy krev obsahuje málo zdravých červených krvinek. Tento nedostatek může způsobit únavu, bolesti hlavy, špatný spánek a může být zhoršen nevolností a zvracením, které omezuje příjem železa z potravy. Železo bisglycinát je forma železa, která je pro tělo snadno vstřebatelná a zároveň šetrná k trávicímu systému.

 • Přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
 • Přispívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu.
 • Přispívá k normálnímu přenosu kyslíku v těle.
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
 • Přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Podílí se na procesu dělení buněk.

Přírodní vitamín A ve formě beta karotenu

Vitamín A je klíčový pro imunitní systém a zdraví očí, zejména pro vývoj sítnice, která je důležitá pro zpracování světla. Betakaroten, přirozená forma vitamínu A, je pro tělo bezpečnější než syntetický retinol, protože předchází riziku toxicity. Tělo si z betakarotenu vytvoří jen tolik retinolu, kolik skutečně potřebuje.

Čím doplnit BrainMax Prenatal Complex?

Jednou z nejdůležitějších živin v těhotenství je omega 3, která v tomto multivitamínu chybí, protože by se tam jednoduše nevešla. Kyselina dokosahexaenová DHA je stěžejním stavebním blokem pro mozek plodu, jeho oči a nervový systém. Jakmile se dítě narodí, omega 3 kyseliny jsou důležité zase pro rozvoj jeho mozku a imunitního systému. BrainMax Vegan Omega je získáván z řas algae a v 1 dávce obsahuje 2782 mg DHA. Oproti kapslovým formám je olej dobře chráněn před oxidací organickým olivovým olejem odrůdy Picual, který patří mezi odrůdu s nejvyšší koncentrací polyfenolů. Tato kombinace omega 3 a polyfenolů z olivového oleje zajistí lepší zabudování omega 3 mastných kyselin EPA a DHA do membrán buněk.

Dávkování

3 kapsle denně s jídlem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Složení: Hořčík bisglycinát, liposomální vitamín C (kyselina askorbová), CDP Cholin, draslík (jako chlorid draselný), vápník (jako citrát vápenatý), BIO acerola, betain (jako betain HCl), železo (bisglycinát železnatý chelát), vitamín E (jako d-alfa tokoferol), vitamin B3 (niacinamid),vitamin B3 (niacinamid), zinek (z bisglycinátu zinečnatého), kyselina pantotenová (jako D-pantotenát vápenatý), mangan (bisglycinát manganatý), bor (jako glycinát boritý), Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát), Vitamín B2 (riboflavin-5-fosfát), vitamin B1 (jako thiamin HCl), měď (jako bisglycinát mědi), vitamin A (betakaroten), folát (jako vápenatá sůl L-5-methyltetrahydrofolátu), jód z BIO řasy, vitamin K2 (jako K2VITAL®DELTA MK7), vitamin K1 (jako fytonadion), selen (jako selenomethionin), molybden (molybden glycinát), biotin, vitamin D3 (cholekalciferol), chrom (pikolinát chromitý), vitamín B12 (methylkobalamin)
Balení: 90 kapslí

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

BrainMax je česká společnost specializující se na výrobu doplňků stravy a potravin s pozitivními účinky na zdraví. Při vývoji jejich doplňků stravy je kladen důraz na vědecky ověřený přístup a využívání surovin nejvyšší kvality pro dosažení maximální účinnosti těla. V oblasti výroby potravin je firma BrainMax zaměřena na udržitelný původ surovin, což zajišťuje nejen kvalitu potravin, ale také prospěšné účinky pro tělo.

Zvolení BrainMax může poskytnout podporu zdraví s důrazem na kvalitu a vědecky ověřené postupy.