Jak napravit zvířecí žaludek pokažený „dobrotou“?

Tající sníh odhaluje nejrůznější psí „dobroty“ v podobě zkaženého masa a rozmanitých potravin v různém stupni rozkladu. Je to obrovská vábnička pro naše čtyřnohé společníky, kterým tyto zbytky lákavě voní. K tomu se přidávají nejrůznější chemikálie, které někteří spoluobčané prostě vyhodí do přírody. A taky vánoce, kdy členové rodiny (nejlépe každý zvlášť a potají) „přilepší“ pejskovi nějakou tou dobrotou ze stolu.

Může se připojit i dehydratace

V zimním období je značně snížena přirozená degradace a detoxikace těchto látek, a proto tyto zdroje zažívacích potíží zůstávají dlouhou dobu aktivní. I když hlídáme pejska sebelépe, stačí okamžik a máme vystaráno. „Stačí mnohdy jen ochutnat, olíznout a u našeho zvířecího průvodce se projeví zažívací problémy v podobě podrážděného žaludku. Příznaky jsou jednoznačné. Ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení a v pokročilém stádiu celková dehydratace,“ říká veterinář Lubomír Chmelař.

Stupeň dehydratace poznáme snadno. Vytvoříme na kůži řasu a pak ji pustíme. Pokud se vyrovná ihned, můžeme zůstat klidní. Čím pomaleji se vyrovná, tím je dehydratace závažnější. Časné projevení příznaků naznačuje, že postižení žaludku a trávicího traktu má charakter intoxikace.

V každém případě nebudeme nutit zvíře do krmení. První opatření spočívá v neutralizaci toxinu, pro tento účel se snad již stovky let používalo aktivní živočišné uhlí. Doba postoupila. Nyní máme k dispozici mnohem účinnější prostředky. Mluvíme o humátech a huminové kyselině, které obsahuje preparát Cytovet. „Mají mnohem vyšší schopnost vychytávat toxiny jak ze zažívacího traktu, tak i toxiny, které se dostaly již do tělních tekutin a tkání. Doprovodné látky navíc chrání buňky před jejich poškozením a působí v zažívacím traktu protizánětlivě. Proto první možnou pomoc při tomto typu alimentární intoxikace představuje využití Cytovetu,“ vysvětluje Lubomír Chmelař.

Dříve se podávalo živočišné uhlí, dnes stačí Cytovet.

Energy Cytovet

 Jak podávat

Aby Cytovet spolehlivě působil již v žaludku, můžeme otevřít tvrdou želatinovou tobolku a její obsah rozpustit v trošce vody. Aplikace tekutiny bývá při podráždění žaludku mnohem vhodnější než použití celé tobolky. Podáváme až do zlepšení stavu. Cytovet můžeme dále používat i preventivně, neboť v každém těle se postupem času ukládají metabolity a toxické látky s kumulativním efektem. Cytovet dokáže tyto látky uvolnit z tkání, vytvoří s nimi komplex podobný koloidu, který se velmi snadno z organismu eliminuje. Pravidelnou očistou těla pak můžeme našeho zvířecího kamaráda udržet po dlouhou dobu ve skvělé kondici.

Jak předcházet potížím

  • snažíme se psa nespouštět z očí
  • včas zasáhneme při konzumaci něčeho nevhodného
  • v případě obtíží nasadíme živočišné uhlí a lépe Cytovet
  • podáváme dostatek vody
  • psa držíme v klidu a sledujeme, zda se neobjeví komplikace
  • Cytovet můžeme nadále podávat preventivně