Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že v období od 2. dubna do 19. dubna nebude možné nás kontaktovat telefonicky. Pro jakékoli dotazy či potřeby nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu. Děkujeme za pochopení.

BrainMax Astaxanthin (Astaxantin)

Novinka
Značka: BrainMax
799 Kč / ks
Skladem, ihned k odeslání (4 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024

BrainMax Astaxanthin byl extrahován z řas ekologicky pěstovaných Haematococcus pluvialis a jeho součastí jsou i přirozeně se vyskytující kartenoidy jako luteinkanthaxanthin a beta-karoten. Maximální čistota produktu je zajištěna organickou výrobní technologií a následným testováním na těžké kovy. BIO kvalita astaxanthinu zaručuje až 50 krát vyšší biologickou dostupnost než jeho syntetická forma. 

Pro lepší absorpci je kapsle s astaxanthinem doplněna o panenský olivový olej, který má antioxidační vlastnosti. Díky rostlinným kapslím je produkt vhodný i pro vegany. Produkt neobsahuje žádné balastní látky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Haematococcus pluvialis (Chlorophyceae, Volvocales) je jednobuněčná sladkovodní mikrořasa, která je součástí planktonu a je rozšířená v mnoha biotopech po celém světě. Je považována za nejlepší přírodní zdroj astaxanthinu. V přírodě má astaxanthin zářivě oranžovou barvu. Odtud přebírají tuto barvu také živočichové jako je losos, humr nebo krevety.

BrainMax Astaxanthin obsahuje v každé kapsli 8 mg astaxanthinu v té nejčistší formě a je extrahován CO2 extrakcí z řasy Haematococcus pluvialis, která je na množství astaxanthinu nejbohatší. Jedná se o přírodní produkt, který jako takový má až 50 krát vyšší biologickou dostupnost než jeho syntetická forma. Astaxanthin prochází do všech tkání a orgánů včetně mozku. Molekuly Astaxanthinu jsou rozpustné ve vodě i v tucích a pronikají tak celou ochrannou lipidovou dvojvrstvou buňky.

Astaxanthin je často označován jako „král karotenoidů“. Největší množství astaxanthinu obsahuje jednobuněčná sladkovodní mikrořasa Haematococcus pluvialis. Když je tato řasa ve stresu, přejde do režimu přežití a vylučuje astaxanthin, aby kolem ní fungoval jako „silové pole“. Astaxanthin chrání řasy před změnami v jejich prostředí, jako je ultrafialové světlo, nedostatek výživy nebo změna teploty. Díky astaxanthinu přežije řasa i ty nejdrsnější podmínky. 

Astaxanthin je vytvářen mikrořasou jako přirozená ochrana proti UV záření. V těle pak může absorbovat negativa související s oxidativním stresem. Astaxanthin má zvláštní význam, protože se nikdy nepřemění na prooxidant. To znamená, že nikdy nemůže způsobit destruktivní oxidaci v těle.

Přednosti BrainMax Astaxanthinu

 • Obsahuje přirozeně další kartenoidy jako lutein, kanthaxanthin a beta-karoten.
 • Prostupuje do všech tkání včetně mozku.
 • Synergický efekt v kombinaci s panenským olivovým olejem bohatým na polyfenoly.
 • 100% BIO produkce bez GMO.
 • Vhodné pro vegany.

Zdravotní tvrzení vztahující se k olivovníku

 • Antioxidant.
 • Krevní tlak.
 • Normální hladina cukru v krvi.
 • Přirozená obranyschopnost.
 • Normální funkce dýchacího systému.
 • Vylučování - ledviny - močové cesty.

Dávkování

1 kapsle jednou denně s jídlem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitaminy a minerály
Balení: 60 rostlinných kapslí
Složení: BIO olivový olej extra panenský, BIO přírodní oleoresin bohatý na astaxanthin z řas Haematococcus pluvialis. Rostlinná kapsle na bázi HPMC. Neobsahuje žádné balastní látky (éčka).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

BrainMax je česká společnost specializující se na výrobu doplňků stravy a potravin s pozitivními účinky na zdraví. Při vývoji jejich doplňků stravy je kladen důraz na vědecky ověřený přístup a využívání surovin nejvyšší kvality pro dosažení maximální účinnosti těla. V oblasti výroby potravin je firma BrainMax zaměřena na udržitelný původ surovin, což zajišťuje nejen kvalitu potravin, ale také prospěšné účinky pro tělo.

Zvolení BrainMax může poskytnout podporu zdraví s důrazem na kvalitu a vědecky ověřené postupy.