Novoroční sedmero

Nový rok, nový diář, to všechno nás více či méně inspiruje ke stanovování nejrůznějších cílů a předsevzetí. Pro řadu z nás se z toho stal téměř rituál, přestože už teď tak nějak tušíme, že nejpozději v únoru na většinu svých snah ve víru každodenního shonu pozapomeneme a napřesrok to bude podobné.  Jak zařídit, abychom se letos konečně cítili lépe a vytrvali až do kýženého cíle? Přinášíme sedm stručných tipů, jak na to.

1) Zastavte se. Kdo jsem? Jak se cítím? Co potřebuji, aby mi bylo lépe, nebo dokonce skvěle? Někdy stačí jen trochu přeskládat svůj každodenní program, oprášit pozapomenuté radosti…

2) Svůj cíl pojmenujte. Chce to změnu? Buďte co nejkonkrétnější. Rádi byste "více sportovali"? A co raději "uběhnout svůj první půlmaraton"? Nebo potřebujete "lépe odpočívat"? Možná jste mysleli "osm hodin spánku a žádné víkendy v kanceláři"? Čím přesněji svůj cíl označíte, tím snazší bude cesta k němu.

3) Jděte na to chytře. Potřebujete se zbavit zlozvyku? Vyměňte "kus za kus" a nahraďte  činnost, s níž byste rádi přestali, něčím, co Vám naopak prospěje. Už se vidíte v běžeckém, ale chybí Vám tolik potřebná kondice? Aspoň občas nechte auto doma, z autobusu vystupte o zastávku či dvě dříve a zbytek dojděte pěšky.  Více energie  do začátku? Zkuste Fytomineral.

4) Žádné velké oči. Rok je dlouhá doba. Dáváte-li si dlouhodobé cíle, rozdělte je na kratší úseky tak, aby ten první dílčí byl na dohled. A pamatujte i na to, abyste si předsevzetí nenabrali příliš velké množství. Zní to sice krásně - začít cvičit, naučit se španělsky (latinsky, německy…), zrekonstruovat chalupu a každý druhý víkend pomáhat v nedalekém útulku - ale ruku na srdce, je v silách jednoho člověka tohle všechno doopravdy zvládnout?

5) Buďte na sebe hodní - a buďte i trošičku přísní. Dbejte na to, abyste aspoň první dva, tři dílčí úseky splnili. V předem stanoveném termínu. I kdyby jen částečně.  A za každý z nich se něčím odměňte. Čím déle vytrváte, tím více odměn si můžete udělit. Co třeba dopřát si něco zdravého na mlsání?

Anebo unikátní přírodní kosmetiku?

6) Nesrovnávejte. Nenechte se vyvést z míry tím, jak plnění svých předsevzetí pojali ostatní. Ale nechte se inspirovat. Co dělá kamarádka jinak, než Vy? A funguje jí to?

7) Odměňte se. I za zdánlivě nevelký pokrok. Dokázali jste celý měsíc neponocovat a chtělo by to oslavu? Zaběhli jste díky pravidelným tréninkům lepší čas než na samém počátku? Dopřejte si něco, co Vám udělá radost a pomůže vytrvat i nadále.

Držíme palce!

Váš tým Energie přírody