Hormonální systém

Hormonální systém je soustava žláz s vnitřní sekrecí. Patří mezi ně mozek, štítná žláza, příštítná tělíska, pankreas (slinivka břišní), nadledviny a samozřejmě pohlavní žlázy. Jednotlivé orgány hormonálního systému produkují hormony, které jsou následně vylučovány do krve, a tím dopraveny až k cílovým buňkám a orgánům. Součástí hormonálního systému jsou endokrinní žlázy.

Štítná žláza je významným producentem hormonů, ovšem správně funguje zhruba jednomu člověku z pěti. Poruchy štítné žlázy jsou velmi rozšířené. Někdy funguje až moc, jindy zase málo – k posílení činnosti štítné žlázy doporučujeme unikátní bylinnou mast Energy Protektin. Abyste celkově zajistili správnou funkci štítné žlázy, je výborná minerální voda Fytomineral – jako bonus má mnoho další příznivých účinků.

 • Endokrinní žlázy jsou žlázy s vnitřní sekrecí, tedy vylučující hormony přímo do krevního oběhu, který je distribuuje do celého těla.
 • Hormony jsou regulační látky (steroidy, bílkoviny), které působí na buňky a stimulují je k určité reakci (procesu v lidském těle). Regulují například náš tělesný růst, libido, rozmnožování, metabolismus, ale třeba i náladu.

Proč se bez hormonálního systému neobejdeme a musíme o něj pečovat

Lidské tělo má 2 unikátní systémy řízení. Oba systémy jsou řízeny z mozku, ale fungují trochu jinak, vzájemně se doplňují a dokonce občas i zastupují. Nervové řízení je proces, kdy je signál vyslán po nervovém vláknu přímo z mozku do cílového orgánu. Takový způsob řízení procesů v našem těle je takřka okamžitý, ale obrovsky náročný na energii.

Abyste si udrželi správně fungující hormonální systém, doporučujeme užívat bylinné kapky Gynex Energy – příznivě stimuluje produkci hormonů, a to díky výtažkům účinných látek z chaluhy bublinaté. 

Oproti tomu hormonální řízení pomocí hormonální soustavy funguje díky hormonální žláze, která vytváří řídící látky – hormony. Právě ty jsou následně dopraveny k cílovému orgánu a buňkám, u kterých vyvolají patřičnou reakci. Ve srovnání s nervovým řízením trvá hormonální řízení déle, ale není tak náročné na energii. Bez hormonálního systému se neobejdeme, protože by nebylo jak stimulovat činnosti ostatních orgánů. Naše tělo potřebuje nespočet hormonů, které udržují různé biologické procesy stále funkční. Nemohou být nahrazeny žádnou jinou látkou.

 • mají přímý vliv na kvalitu našich kostí
 • jsou zodpovědné za krásu naší pleti
 • stimulují náš imunitní systém
 • dávají impulz k růstu nás samotných, ale i svalů
 • jsou zodpovědné za zvládnutí krizových situací, říkají, kdy bojovat nebo utíkat
 • udržují nás v klidu, nebo naopak ve stresu
 • stimulují naši sexuální touhu
 • ovlivňují naše city k ostatním
 • a mnoho dalšího…

Skvělým pomocníkem, jak udržet hormonální systém v rovnováze je účinná bylinná mast Energy Cytovital. Přes kůži dokáže velmi dobře stimulovat činnost endokrinního systému žláz.

Důležitá je hormonální rovnováha

Hormonální rovnováha je stav, kdy naše hormony fungují správně. Ovšem to se v dnešní době děje jen zřídka. Mnoho žen si dobrovolně tuto rovnováhu narušuje vlivem hormonální antikoncepce. Přímý vliv má také životní prostředí a škodlivé látky v něm obsažené. Stejně tak jsou problém látky obsažené v potravinách, například steroidy nebo antibiotika v mase a podobně. Všechny tyto látky narušují naši přirozenou tvorbu hormonů.