Návrat tuhých mýdel

Kdo by to byl řekl!? Ještě před pár lety jsme si jen těžko uměli k mytí rukou a celého těla představit něco "pokrokovějšího", než tekuté mýdlo nebo gel. Nádobu s praktickou pumpičkou či uzavíratelnou tubu máme v koupelnách asi všichni. A teď se do nich pomalu vracejí i klasická tuhá mýdla.

Proč?

Řeč je samozřejmě o kvalitních mýdlech bez umělých barviv a přísad. Pokud tradiční tuhé mýdlo vyrobíme z přírodních surovin a s ohledem na to, co všechno dnes o působení jednotlivých látek na lidské tělo a zdraví víme, může totiž o naši pleť pečovat daleko  šetrněji než tekuté přípravky.

Tuhé mýdlo totiž snáz obohatíme o účinné pečující složky - přesně podle toho, co chceme, aby (kromě péče o čistou a voňavou pokožku) umělo. Má pokožku zvláčnět, anebo provonět? Chceme napomoci hloubkové očistě a detoxikaci? Podpořit působení potravinových doplňků? Posílit odolnost pokožky proti povětrnostním vlivům či působení civilizačních faktorů? Elegantní a voňavá "kostka" zvládne hravě i to!

Kde se vlastně vzalo?

Podle některých historiků sahá historie používání "mýdel" až ke starým Sumerům (byť k mýdlům tak, jak je známe dnes, měla nejspíš daleko). O mýdle a jeho vlastnostech se ve 2. stol. n. l. zmiňuje i slavný římský lékař Galenos.  Zhruba v těch dobách se mýdlo začalo prokazatelně používat i k osobní hygieně a mydlářství se stalo řemeslem. Co se Evropy týká, cesta mýdla do domácností obyčejných smrtelníků byla poměrně spletitá. Výroba mýdla z olivového oleje se datuje do Francie 16. století. Ovšem ve formě kostky či mýdlových vloček se na trhu a v koupelnách udrželo víceméně až do chvíle, než se objevilo první mýdlo tekuté.

Výhody kvalitního tuhého mýdla

Praktičnost

Sbalíte ho na cesty - a nevylije se Vám do kufru. Už žádné skvrny na oblečení ani lomcování plastovou pumpičkou. Obracení a usilovné mačkání tuby. Ne. Zkrátka pustíte vodu v koupelně a umyjete se.

Styl

Provoní Vaši skříň (zásuvku v prádelníku, koupelnu... ). Pamatujete ještě na vůně dětství? Šeřík, levandule...?

Ohleduplnost k přírodě 

Žádný plastový obal. Dobré mýdlo koupíte zabalené v papírové krabičce. A na umyvadlo v koupelně si pro něj můžete nachystat tu krásnou přírodní podložku z porcelánu nebo bambusu, kterou jste tak dlouho obhlíželi v obchodě s bytovými doplňky...

Péče o Vaši pokožku

Že mýdla vysušují? Naopak. Pořídíte-li si kvalitní mýdlo s přírodními přísadami,  zajistíte si péči, kterou Vám tekutý prostředek nikdy neposkytne.

Podpoří Vás

Ať už se pouštíte do detoxikace nebo potřebujete svou pokožku posílit, i mýdlo může být významným pomocníkem. Sníte o zdravé a zářící pokožce? Zdá se Vám, že reagujete na některé vnější podněty silněji, než byste potřebovali?

Mýdlo může být víc než jen prostředek očisty. Pozvěte si do domácnosti toho nejúčinnějšího pomocníka v péči o zdraví Vaše a Vašich blízkých!

Zkuste se podívat na přírodní mýdla, která nabízíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení