Ruce v zimě

Pokožku rukou většinou moc nevnímáme - dokud nám nezačne různými způsoby připomínat, že bychom se o ni měli náležitě starat. Především tehdy, když ji vystavujeme nepřízni počasí. Zima je jednoznačně období, kdy ruce dostávají zabrat, a netýká se to pouze extrémně citlivých jedinců. Venkovní teploty pod bodem mrazu, přechody z vyhřátých prostor, občas je nutné očistit námrazu na autě nebo někde počkat… a potíže jsou na světě. Suchá pokožka, záděry, třepící se nehty.

Prevence nade vše

Voda je život - ale jen tehdy, umíme-li ji správně používat. Naše tělo samozřejmě právě i pro zajištění zdraví pokožky vodu v podobě pitného režimu potřebuje. A potřebuje jí dostatek. Na ruce samotné ovšem voda může mít právě v zimním období spíš negativní účinek, zvláště pokud je po každém umytí pečlivě neosušíme a neošetříme krémem. Záleží samozřejmě i na kvalitě použitého mýdla. Už jste vyzkoušeli čistě přírodní mýdlo Cytovital?

Zpět ke zdraví a kráse

Už se objevil ekzém nebo zánět? Kromě pečujících mýdel firmy Energy jsou tu i regenerační krémy, které Vašim rukám vrátí krásu a zdraví. Pořádnou dávku rostlinných esencí najdete například v Cytovitalu

Zima ještě zdaleka nekončí - pořiďte si ho výhodně větší balení. Najděte si jednou týdně čas na regenerační nebo parafínový zábal. Na omyté a pečlivě osušené ruce nanesete silnou vrstvu přípravku, navléknete speciální bavlněné rukavice… a pak už jen odpočíváte. Příroda v podobě výtažků bude pracovat za Vás. A Vaše ruce Vám za péči poděkují zdravím a krásou.

Ruce jako v bavlnce

Jako dítě jsem rukavice nesnášela a neustále jsem je ztrácela. Od jisté doby si je naopak pečlivě hlídám a celou zimní sezónu je mám pohotově v tašce - anebo na rukách. Záleží na venkovní teplotě. Pořiďte si rukavice, které Vám padnou “tak akorát”, do města na běžné nošení stačí pletené z vlněné směsi. Vyrážíte-li pravidelně na hory nebo za zimními sporty, asi už víte, že se vyplatí investovat do kvalitních specializovaných rukavic.

Zahřívejte a hýbejte se

Plánujete pobyt venku a víte, že ani rukavice a dokonalá prevence leckdy nestačí? Pořiďte si speciální hřejivý polštářek - prodávají se nejrůznější typy z plastu plněného speciální směsí. Některé jednorázové, další lze použít opakovaně. Musíte-li někde čekat, podpořte co nejvíc krevní oběh rukou (cvičte prsty v kapse, stačí opakovaně zatínat a povolovat pěst). A pro podporu krevního oběhu celého těla přibalte na cestu třeba horkou čokoládu z nejkvalitnějšího kakaa. Ostatně, co zahřeje v mrazivém dni na duši i na těle krásněji než stěny termohrnku, z nějž se line neodolatelná vůne čokolády? 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení