Ostropestřec – nejlepší pomocník pro Vaše játra

Vlivem nevhodného životního stylu, nezdravé stravy, stresu a dalších faktorů, které plynou ze současné hektické doby, jsou játra často oslabována a poškozována a nemohou tak stoprocentně plnit úkoly, pro které jsou v našem těle předurčena. Proto je činnost jater, které jsou největší továrnou v těle, potřeba co nejvíce podporovat a pomáhat při jejich funkci a regeneraci.

Proč podpořit správnou funkci jater?

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Plní velké množství funkcí, které mají bezprostřední vliv na chod celého organismu. Zcela nezastupitelnou roli mají v procesu odbourávání škodlivin - tzv. detoxikaci. Detoxikační činnost jater se týká nejen jedovatých látek, které se do těla dostaly z vnějšku - např. potravou (alkohol, jedy, léčiva), ale i toxických zplodin, které vznikají v průběhu látkové přeměny v organismu. Tyto látky jsou v játrech metabolizovány na komplexy rozpustné ve vodě, které pak mohou být vyloučeny z těla.

Kromě jiného se dále játra podílejí na metabolismu (látkové přeměně) sacharidů (cukrů) a hrají významnou roli v udržování stálé koncentrace životně důležitého cukru - glukózy v krvi.

Akné, ekzém, lupenka jako příčiny slabé funkce jater?

Málo kdo si také uvědomuje, že časté problémy s kůží jako např. ekzém, lupenka nebo akné jsou ve většině případů způsobeny špatnou funkcí jater. Ptáte se proč? Pokud jsou totiž špatně průchodné jaterní a žlučové cesty a unavená játra, toxiny se nemohou účinně likvidovat (mimo jiné i neurotoxiny, které do nás vylučují parazity). Tělo se pak těchto toxinů snaží zbavit jinou cestou, nejčastěji přes kůži. Tam pak dochází k reakcím, při kterých vznikají různé ekzémy a vyrážky. Jakmile však posílíme a podpoříme funkci jater ostropestřecem, o kterém se dočtete podrobně níže, játra se začnou regenerovat, cesty pročišťovat a opětovně likvidovat toxiny. Ty se pak imunita nesnaží vyloučit přes pokožku a ekzémy mizí (v mnoha případech i alergie, astma atd.). Toxiny pak z jater putují do střev, která by pak měla co nejrychleji opustit, aby se přes propustnou střevní stěnu nedostávaly zpět do krevního oběhu. Proto doporučujeme vedle Ostropestřecové bylinné pasty užívat zároveň Energy Probiosan Inovum nebo Energy Cytosan Inovum (jíl) a Chlorellu které jsou schopny na sebe toxiny navázat a odvést z těla ven.

Další příznaky otravy jater mohou být:

 • zácpa
 • hemeroidy
 • nepříjemný tělní zápach
 • povlaky na jazyku
 • posedlost po cigaretě, alkoholu a pivu
 • posedlost po šálku kávičky nebo přejídání se
 • ucpaný nos
 • hleny v průduškách, ústech, v uších
 • vypadávání vlasů
 • bledá stárnoucí kůže
 • zhoršená kvalita zraku

Ostropestřec mariánský – nejlepší bylina pro naše játra

Ostropestřec mariánský je rostlina, jejíž plody a semena se používají po více než 2000 let jako léčba poruch jater, žlučových cest a žlučníku. Pro jeho purpurovou barvu květů a dekorativní tvar bodláku bývá mnohdy ozdobou našich zahrádek. Pro potěšení oka i léčebné účely se pěstuje i u nás, protože je vcelku nenáročný na podmínky, ale nejlépe se mu daří na místě s dostatkem slunce. Proto jej lze nalézt také v hojném množství v Jižní Americe. Vyskytuje se jako letnička nebo dvouletka, jež kvete až druhým rokem. 

Dříve se k léčení většinou používaly listy a kořen. Dnes jsou to hlavně semena, ze kterých se připravují čaje, tinktury, oleje, kapsle nebo tablety. Semena se sbírají v pozdním létě vyloupnutím a suší se. Vzhledem k neobvykle silnému blahodárnému efektu na naše játra je to pro mnohé z nás doslova lék k nezaplacení.

Ostropestřec pro alkoholiky a obézní, po žloutence, otravě i chemoterapii

Ostropestřec je bezesporu jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Vděčí za to látce zvané silymarin, jež je považována za jednu z nejefektivnějších co se týče obnovy jaterní tkáně. Léčí tzv. tučná nebo ztvrdlá játra (cirhóza), ale také následky jejich infekčních zánětů, např. žloutenky. Účinky silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků, nebo lidí s poškozenými játry následkem dlouhodobého užívání syntetických preparátů, po chemoterapii, některých onkologických onemocněních nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu. Vhodné jsou i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku špatné výživy, nebo nadvýživy, tedy u lidí obézních. Zbavují naše tělo též např. dnes tak běžných chemických příměsí z potravin, které našim játrům při vysokém množství nepopiratelně škodí.

Všechny zmíněné účinky ostropestřce byly odborně prokázány mnohými studiemi a jeho blahodárný vliv na naše tělo je dnes běžně znám i lékařům, kteří ho také často doporučují svým pacientům.

Ostropestřec pomáhá i alergikům a při potížích s trávením

V některých případech dokáže ostropestřec snížit projevy alergií. Nefunguje však v každém případě. Jeho působení je potřeba individuálně vyzkoušet, ale jsou zaznamenány případy, kdy pomohl např. při senné rýmě nebo různých kopřivkách, vyrážkách apod.

Kúry z ostropestřce se doporučují i lidem s poruchou funkce trávení, především těm, kteří trpí nedostatečnou funkcí žlučníku.

Dalšími známými účinky jsou např. mírné zvyšování krevního tlaku, někdy pomáhá i při bolestech hlavy, dokonce i při cestovní nevolnosti, jako jakýsi “přírodní kinedryl”.

Ostropestřec jako bezpečná volba

Látky obsažené v tomto vysoce léčivém bodláku fungují jako bič na jedy a toxické látky, které se nám v játrech usadily, ničí je a odbourává. Užíváním ostropestřce játra čistíme od těchto jedů a zároveň je regenerujeme a umožňujeme jim obnovit jejich nepostradatelnou funkci.

Vzhledem k tomu, že ostropestřec nemá víceméně žádné závažné vedlejší účinky a neobsahuje pro játra škodlivé látky a chemické příměsi, které běžně najdeme u syntetických preparátů, je velmi bezpečnou volbou pro jejich léčbu. Může se užívat i tam, kde se nesmí podávat žádné syntetické léky se spoustou příměsí, jež by játra mohly nadále poškozovat.

Jediné případy, kdy se tato bylina nedoporučuje aplikovat, jsou u žen v těhotenství a při kojení, a u lidí s vysokým krevním tlakem; v ojedinělých případech se může objevit alergická reakce. Trpíme-li nějakou závažnou nemocí, raději se o jeho aplikaci poradíme s lékařem, všeobecně je však bylinou bezpečnou.

 

100% OSTROPESTŘECOVÁ BYLINNÁ PASTA

Hlavní složkou této bylinné pasty je samozřejmě již zmíněná zázračná rostlina – Ostropestřec mariánský.  Nejúčinnější látky se nalézají v plodu (semenu) rostliny, těsně pod skořápkou a jedná se o tzv. silymarinový koplex. Někteří výrobci se snaží tento silymarinový komplex extrahovat, jiní výrobci lisují olej, další zase nabízí k užívání pokrutiny zbylé při lisování oleje.

My však nabízíme 100% komplex všech látek, obsažených v plodu. Kromě silymarinového komplexu plod obsahuje mnoho dalších látek, i včetně ostropestřecového oleje. Vědecké výzkumy totiž ukazují, že zdraví prospěšné látky obsažené v rostlinách působí mnohem efektivněji komplexně než izolovaně.

Jedna lžička Ostropestřecové bylinné pasty obsahuje kolem 150 najemno rozemletých semínek ostropestřece.

Účelně se pasta zalívá slunečnicovým a olivovým olejem, aby se do ní nedostal vzduch a předešlo se tak oxidaci a žluknutí. Pokud by se olejová vrstva za účelem konzervace nepoužila, mohlo by se játrům ublížit.

Další bylinné složení pasty:

Lopuch větší (Arctium lappa)

 • normální funkce horních cest dýchacích
 • normální stav pokožky
 • normální trávení
 • vylučování vody z organizmu
 • normální stav kloubů a chrupavek
 • imunita

Libeček lékařský (Levisticum officinale)

 • fyzická výkonnost
 • relaxace
 • normální trávení
 • vylučování vody z organizmu
 • normální činnost cévní soustavy

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare)

 • normální trávení
 • kojení
 • sekrece hlenu
 • vylučování moči – detoxikace
 • normální funkce dýchacího systému