Porto - Muiños Mořské řasy směs

185 Kč / ks
Skladem, ihned k odeslání (2 ks)
Můžeme doručit do:
23.5.2024

Směs tří mořských řas Wakame BIO, Nori BIO a Sea Lettuce/Mořského salátu BIO. Směs se vyznačuje pestrostí barev a chutí a je tak výborná do salátů, polévek nebo jako přísada do rýže, těstovin a dalších pokrmů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs tří mořských řas Wakame BIO, Nori BIO a Sea Lettuce/Mořského salátu BIO. Směs se vyznačuje pestrostí barev a chutí a je tak výborná do salátů, polévek nebo jako přísada do rýže, těstovin a dalších pokrmů.

Mořské řasy Nori pochází z divoké přírody a čistých vod v severozápadní části Tichého oceánu. Řasy Wakame a Sea Lettuce / Mořský salát se sbírají ručně na pobřeží Galicie ve Španělsku v oblasti soutoku Atlantského oceánu s Kantaberským mořem na jihu Biskajského zálivu, která se vyznačuje vydatným slunečním svitem a čistou oceánskou vodou.

Mořským řasám se často říká mořská zelenina. Tato zelenina mořského původu má vynikající nutriční vlastnosti a velký potenciál ve světě správné výživy. Malé množství mořských řas dodá většině pokrmů bohatou chuť a zvyšuje jejich nutriční hodnotu. Mořské řasy jsou bohaté na minerály a stopové prvky jako například jód. Mají vysoký obsah vlákniny a obsahují kvalitní bílkoviny.

Mořské řasy od společnosti Porto-Muiños jsou pěstovány a sklízeny podle pravidel ekologického zemědělství a nesou označení BIO. Také splňují podmínky certifikace V-Label, která je známkou kvality pro veganské a vegetariánské produkty. Jedná se o regulovaný a udržitelný ruční sběr mořských řas ve volné přírodě na pobřeží při nízkém přílivu nebo s potápěním pod vodou v povolených oblastech jejich přirozeného výskytu. Řasy se suší při nízkých teplotách a po zabalení jsou připraveny k použití v kuchyni jako všestranná přísada k přípravě různých druhů pokrmů.

Příprava: 

Před konzumací namočte řasy na 10 minut do vody nebo vařte ve vodě minimálně po dobu 5 minut. Po namočení zvýší svou suchou hmotnost přibližně 6krát.

Použití: 

Po namočení ve vodě nebo blanšírované se výborně hodí do salátů. Vařené do polévek, krémů, kroket, míchaných vajec a dušených pokrmů. Jako příloha k rybám nebo mořským plodům. Jako přísada při přípravě rýže a těstovin. Jsou vhodné pro vegetariány i vegany.

Wakame: 

Vyskytují se v ekosystémech galicijských ústí řek. Často rostou přichyceny na skalách a jsou viditelné při odlivu na otevřeném pobřeží. Nejvíce se rozmnožují ve studených vodách v hloubce od jednoho do tří metrů.

Nori:

 Zvláště hojné jsou na jaře na skalách mírně omývaných přílivem, kde se vyskytují i mlži. Jejich jemné purpurové listy tvoří velké populace pokrývající skály v blízkosti pláží na otevřeném moři.

Sea lettuce/Mořský salát: 

Rostou přichycené na kamenech, hrubém písku nebo mušlích na místech se slabými vlnami, dobře osvětlených a bohatých na živiny. Mohou tvořit rozsáhlá místa připomínající sady nebo louky.

Chuť, vůně a barva: 

Směs tří mořských řas různých tvarů, barev a chutí. Bílá barva, která se na řasách může objevit, pochází z jejich vlastních solí, které působí jako přírodní konzervant.

Textura: 

Jemná a chrupavčitá textura Sea Lettuce/Mořského salátu a Nori se snoubí s lehce křupavou a masitou strukturou Wakame.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zelené potraviny
Balení: 50 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: