ENERGY Tao essence
Související produkty
Detailní popis produktu
ENERGY Tao essence – smoothie z mletých datlí a lyofilizovaných jahod
Dvě složky dělají 91,8 % sypké směsi: mleté sušené datle (61,2 %) a lyofilizované jahody (30,6 %). Zbylých osm položek — zahušťovadlo, červená řepa, zázvor, tři byliny, citronový prášek a sůl — nedá dohromady ani devět procent. Balení 210 g vystačí na deset porcí po 21 g — jedna porce se rozmixuje s 200 ml vody. Obsahuje pšenici, tedy lepek.
Datle a jahody — 91,8 % obsahu
Mleté sušené datle (Phoenix dactylifera) tvoří 61,2 % směsi, tedy 12,85 g v porci, a nesou celou sladkost nápoje. Druhé v pořadí jsou lyofilizované jahody (Fragaria × ananassa) — 30,6 %, tedy 6,43 g v porci. Lyofilizace je sušení mrazem: plod se zmrazí a voda z něj odejde rovnou v páře, bez tepelného sušení.
Celé složení, jak ho uvádí balení
Složení jedné porce (21 g): sušené datle mleté (61,2 %), lyofilizované jahody – prášek (30,6 %), zahušťovadlo – guma guar (2 %), červená řepa – prášek (1,5 %), sušený mletý oddenek zázvoru lékařského (1,5 %), smetánka lékařská (list) – prášek (1 %), MLADÁ ZELENÁ PŠENICE – prášek (1 %), popenec břečťanovitý (nať) – prášek (0,5 %), citronový prášek, nerafinovaná sůl. Může obsahovat stopy OBILOVIN, SKOŘÁPKOVÝCH PLODŮ, SEZAMU a MLÉKA.
Procenta jsou z porce 21 g: datle 12,85 g, jahody 6,43 g, guma guar 0,42 g, červená řepa a zázvor po 0,315 g, smetánka lékařská a mladá zelená pšenice po 0,21 g, popenec břečťanovitý 0,105 g. Citronový prášek a nerafinovaná sůl jsou poslední a jejich podíl balení neuvádí.
Co ve směsi je a na co si dát pozor
Kolik čeho je ve 100 g a v jedné porci
| Výživové údaje | Na 100 g | Na porci 21 g |
|---|---|---|
| Energie | 1549 kJ / 370 kcal | 325 kJ / 78 kcal |
| Tuky | 0 g | 0 g |
| – z toho nasycené | 0 g | 0 g |
| Sacharidy | 75 g | 15,7 g |
| – z toho cukry | 59,6 g | 12,5 g |
| Vláknina | 15,4 g | 3,2 g |
| Bílkoviny | 3,5 g | 0,7 g |
| Sůl | 0,1 g | 0,02 g |
Dvě čísla, která u ovocné směsi rozhodují
Vlákniny má 15,4 g na 100 g. Prahová hodnota pro označení „s vysokým obsahem vlákniny" je 6 g na 100 g, takže tenhle údaj je nad ní 2,6násobně. V jedné porci to dělá 3,2 g. Cukru je ale v porci 12,5 g a balení u něj uvádí, že jde o cukry přirozeně se vyskytující — pocházejí z datlí a jahod. Tuk je nulový.
S čím je zázvor spojován
Jak se smoothie míchá
Prvek Dřevo
Energy řadí Tao essence k prvku Dřevo a označuje ho jako biorytmické smoothie. Je to klasifikace výrobce v systému tradiční čínské medicíny, nikoli zdravotní tvrzení. Celá řada essence je takhle rozdělená: každá z nich patří k jinému prvku a liší se surovinovým základem.
Která essence je která
Důležité upozornění
- Obsahuje pšenici, tedy lepek. Při bezlepkové dietě se nehodí.
- Může obsahovat stopy obilovin, skořápkových plodů, sezamu a mléka.
- V jedné porci je 12,5 g přirozeně se vyskytujících cukrů.
- Při známé přecitlivělosti na některou ze složek směs nepoužívejte.
Skladování a trvanlivost
Uchovávejte v suchu, mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10–25 °C. Minimální trvanlivost je do data uvedeného na obalu.
Na co se u Tao essence ptáte nejčastěji
Kde najdu zkušenosti a recenze na Tao essence?
Hodnocení zákazníků, kteří Tao essence koupili u nás, najdete v záložce Hodnocení; otázky k přípravě můžete položit v záložce Diskuze.
Co to vlastně je a jak to chutná?
Sypká směs na smoothie. Základ tvoří mleté sušené datle a lyofilizované jahody, dohromady 91,8 % obsahu, takže nápoj je sladký a ovocný. Barvu mu dodává jahodový prášek a červená řepa, kořenitý tón dodává zázvor.
Obsahuje lepek?
Ano. Ve složení je mladá zelená pšenice (1 %), a pšenice je obilovina obsahující lepek. Balení ji proto uvádí jako alergen. Při bezlepkové dietě se přípravek nehodí. Navíc může obsahovat stopy obilovin, skořápkových plodů, sezamu a mléka.
Kolik je v porci cukru?
12,5 g. Balení u nich uvádí, že jde o cukry přirozeně se vyskytující — pocházejí z datlí a jahod. Na 100 g směsi připadá 59,6 g cukrů.
Jak dlouho balení vydrží?
Deset dní při jedné porci denně. Balení má 210 g a porce je 21 g.
Jak se to připravuje?
Do mixéru nalijte 200 ml vody pokojové teploty, vsypte 21 g směsi, tedy zhruba dvě polévkové lžíce, a 20 vteřin mixujte. Balení doporučuje pít po jídle, ráno nebo v poledne.
Je to bez tuku?
Ano, výživové údaje uvádějí 0 g tuku i 0 g nasycených mastných kyselin na 100 g. Vlákniny má naopak 15,4 g na 100 g, tedy 3,2 g v porci.
Čím se Tao essence liší od ostatních essence?
Je to vhodné pro vegany?
V seznamu složek živočišná surovina není. Balení ale označení pro vegany nenese, takže kdo ho potřebuje mít potvrzené, obrátí se na výrobce.
Je to doplněk stravy?
Ne, je to potravina. Balení ho jako doplněk stravy neoznačuje a přípravek nemá dávkování ve smyslu doplňků — je to porce nápoje.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Jídlo: konopná semínka a další produkty |
|---|---|
| EAN: | 8594069935745 |
| Složení: | sušené datle mleté (61,2 %), lyofilizované jahody – prášek (30,6 %), zahušťovadlo – guma guar (2 %), červená řepa – prášek (1,5 %), sušený mletý oddenek zázvoru lékařského (1,5 %), smetánka lékařská (list) – prášek (1 %), MLADÁ ZELENÁ PŠENICE – prášek (1 %), popenec břečťanovitý (nať) – prášek (0,5 %), citronový prášek, nerafinovaná sůl. Může obsahovat stopy OBILOVIN, SKOŘÁPKOVÝCH PLODŮ, SEZAMU a MLÉKA. |
| Balení: | 210 g, deset porcí po 21 g |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Výpis diskuzí
Produkty ENERGY – bylinné kapky Pentagramu, krémy, doplňky stravy i veterina
E-shop s přípravky ENERGY skladem – celý sortiment na jednom místě: pětice bylinných koncentrátů Pentagramu a jejich krémové dvojice, bylinné a humátové koncentráty, kosmetika a řada pro zvířata. Níže najdete, který koncentrát patří ke kterému krému a kde v tom hledat to svoje.
Česká firma, která si přípravky vyvíjí i vyrábí
ENERGY CZECH REPUBLIC a.s. sídlí v pražské Troji a na trhu je přes dvacet let. Vedle Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a v Číně. Přípravky kombinují fytoterapii s principy tradiční čínské medicíny a firma o sobě říká, že nemá produkt, který by sama neužívala. Přes 70 % jejích zákazníků u značky zůstává déle než deset let.
Sortiment ENERGY ve třech vrstvách
Pětice Pentagramu
Jádro značky. Pět bylinných koncentrátů v kapkách a pět krémů, které k nim tvoří dvojice. Každá dvojice má svůj prvek – Dřevo, Oheň, Zemi, Kov a Vodu.
Bylinné a humátové koncentráty
Vše mimo pětici – Drags Imun, Grepofit, Fytomineral, Cytosan, Probiosan, Stimaral nebo King Kong. Kapky, kapsle i spreje, každý s vlastním tématem.
Kosmetika a řada pro zvířata
Spiron, Audiron, Three Kings nebo zubní pasty na jedné straně, veterinární Probiovet, Imunovet či Cytovet na druhé. Stejná dílna, jiný adresát.
Které kapky patří ke kterému krému
Zařazení k prvkům je klasifikace výrobce podle tradiční čínské medicíny, nikoli zdravotní tvrzení.
Co od ENERGY vybrat, když…
Jdu do toho poprvé
Začněte u pětice Pentagramu výše. Vyberte prvek, vezměte kapky a k nim krém téhož prvku.
Vím, co chci
Nejžádanější přípravky máte níže jako štítky, zbytek sortimentu je rozdělený do řad.
Hledám něco pro zvíře
Veterinární řada má vlastní přípravky – lidské se zvířatům nedávají, i když se jmenují podobně.
Co ENERGY vyrábí mimo Pentagram
Přejít rovnou na produkty ENERGY
Časté dotazy k přípravkům ENERGY
Co je Regenerace v Pentagramu?
Systém, ve kterém ENERGY řadí pět bylinných koncentrátů a pět krémů k pěti prvkům tradiční čínské medicíny. Ke každému prvku patří jedny kapky a jeden krém. Jde o klasifikaci výrobce, nikoli o zdravotní tvrzení.
Jak se kapky a krém používají dohromady?
Kapky se užívají ústy, krém se nanáší na pokožku – zevnitř a zvenku. Nejčastěji doporučovanou dvojicí je Renol s mastí Artrin, tedy prvek Voda. Dávkování najdete na kartě každého přípravku.
Kolik bylinného extraktu koncentráty obsahují?
U pětice Pentagramu tvoří bylinný extrakt 82,6 % obsahu lahvičky o objemu 30 ml, což vychází přibližně na 600 kapek. Počet bylin se liší – Regalen jich má dvanáct, Korolen sedmnáct.
Jsou přípravky ENERGY i pro zvířata?
Ano, značka má samostatnou veterinární řadu – Probiovet, Imunovet, Cytovet, Skelevet a další. Přípravky pro lidi se zvířatům nedávají, i když se jmenují podobně.
Odkud ENERGY pochází a kdo ji vyrábí?
Je to česká firma ENERGY CZECH REPUBLIC a.s. se sídlem v pražské Troji. Působí přes dvacet let a kromě Česka i na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a v Číně.
Musím být členem klubu, abych ENERGY koupil?
Ne. U nás si přípravky ENERGY koupíte běžně v košíku, bez registrace, bez členství a bez poradce. Zboží posíláme ze skladu stejně jako cokoli jiného.
Kde najdu recenze přípravků ENERGY?
U každé karty produktu je hodnocení od zákazníků, kteří přípravek u nás skutečně koupili. Nezávislá hodnocení obchodu i jednotlivých produktů najdete také na Heurece v programu Ověřeno zákazníky.
Důležité upozornění
- Doplňky stravy nejsou náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.
- Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
- Krémy a masti jsou určeny k vnějšímu použití.
- Veterinární přípravky používejte pouze u zvířat. Uchovávejte mimo dosah dětí.
| Výrobní společnost : | ENERGY CZECH REPUBLIC a.s. |
|---|---|
| Adresa : | Trojská 39/201, 171 00 Praha 7, Česká republika (IČ 03737195) |
